Co myślimy o :

 

  • Portalach pośredniczących w poszukiwaniu pracy, typu Go Work

          Jakim jesteśmy pracodawcą? Zapewne dla każdego znaczy to coś innego i również opinie mogą być różne. Nie boimy się słów krytyki, słuchamy, czytamy, staramy się usprawniać pracę. Popełniamy błędy, ale także wyciągamy wnioski. Wystarczy spojrzeć jak bardzo firma zmieniła się na przestrzeni ostatnich kilku lat.
Pojawiających się komentarzy na portalach publikujących ogłoszenia o rekrutacjach nie komentujemy, nie oceniamy czy też nie polemizujemy z tymi którzy je piszą.

Dla osób zainteresowanych jak działają takie portale, polecamy lekturę:

http://natemat.pl/177653,nie-placa-zlodzieje-ciezka-praca-za-psie-pieniadze-ile-portal-gowork-zarabia-na-hejterach-i-szczuciu-na-firmy

http://www.pracadokitu.com/temat/1392/opinia-o-gowork-pl/

Odpowiedzialność za zniesławienie i zniewagę w Internecie

 

Zgodnie z art. 212 § 1 i 2 Kodeksu karnego (Dz.U.2016.1137):

Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Pamiętajcie hejtowanie to przestępstwo!